BLOG KATEGORİLERİ

Son Yazılar

AFRİKA ÖRGÜSÜ (ERSIN KÖSE)

Nurcan Doğanlar  Saç Bakım Önerileri   AFRİKA ÖRGÜSÜ (ERSIN KÖSE)

AFRİKA ÖRGÜSÜ (ERSIN KÖSE)

 AFRİKA ÖRGÜSÜ HAKKINDA EN DOĞRU BİLGİLER İLE KARŞINIZDAYIM!!

Afrika Örgüsü,Afrika Örgüsü Nerede yaptırılır,Afrika örgüsü hakkında,Afrika örgüsü saça zararları,Afrika örgüsü hakkında bilinen yanlışlar,Afrika örgüsü nasıl yıkanır?

 Afrika Örgüsü; hakkında merak edilen her şey işteee bu yazımda..

Merhaba Çokkkkkkk Sevgili Sevenlerim ,Sıkı takipçilerim ve Sevmeyip uzaktan izleyenlerim..

Uzun zaman oldu YouTube ‘ye videolar atıp bu sayfamı ihmal ettiğim için öncelikle güzel bloğum’dan  ve siz Sayın okuyucularımdan çok özür dilerim.

Son zamanlarda daha sık görmeye başladığımız,

Afrika örgüsü (box braid); saçın sentetik saç eklenerek örülmesi ve şekillendirilmesi işlemidir.

Gelelim uzun uzadıya araştırmalarım sonucunda Afrika’ya gitmeden Türkiye’de bir Afrikalı gibi olup,onların tarzını öğrenip benimseyip ve bayıldığım Afrika Örgüsü saçlarını yaptırma hikayeme 🙂

Yaklaşık 1 sene önce hemen hemen bu tarihlerde birçok Afrika örgüsü videosu izleyip, Afrika örgüsü yaptıranlar arasındaki en beğendiğim kişilere sosyal medya aracılığı ile ulaştım.Afrika örgüsünü yaptırdığı yerden seçtiği renge,kullanım şekline, Afrika örgüsü yararlı mı ?

Afrika örgüsü zararlı mı? yoksa orta kararlı mı inciğini cinciğini araştırdım.. EEEE nede olsa BAŞAK Burcu Kadınıyım. (Ayrıntı bizim işimiz)

Şimdi bana Afrika örgüsü ile ilgili iletmiş olduğunuz soruları burada da aşama aşama cevaplandıralım.

AFRİKA ÖRGÜSÜ AŞAMA AŞAMA İNCELEME

1. Aşamamız Afrika örgüsü saça zararı var mı yok mu konusu en çok gelen sorular arasında ?

Hayırrrr arkadaşlar 3 ay boyunca sadece haftada 2 kez şampuanlı yıkama yaptım. Farmasi’nin Botanics Giseng Özlü şampuanı ile yıkadım.Neden bu şampuanı seçtiğime gelirsek ki Farmaside de bir sürü şampuan var. Giseng özü saçı yenilediği için saçımdaki yıpranma payını en aza indireceğini düşündüm.

O kadar çok kişi ile yazışıp konuştum ki bir kısım yaptıranlar (AYYY kesinlikle yaptırma) derken diğer tarafta Ben ve memnun kalanlar (AYYYY Kesinlikle yaptır) 3.kez yaptırıyorum diyen açtırıp ara vermeden yine ördüren,her yaz yaptıran gibi bir çoğunluk var..

KARAR AŞAMASI

Düşündüm ve dedim ki saçımın kökü bende kullanma talimatlarına uyarsam bu saç kopma hatta abartıp kel kalma efsanelerini en aza indiririm dedim. KARAR VERDİM O SAÇ YAP-TI-RI-LA-CAKK!! 

 

2.Aşamamız Afrika örgüsü saçı nerede ve kaça yaptıracağız ?

İşteeeeee karar aşaması evet veya hayır diye verildiği için asıl dananın kuyruğunun kopacağı babayiğit soruya :/ Hadi bakalım araştırmaya soruşturmaya fiyat almaya devam.. Neredeyse doktora yaptım bu konuda her türlü soruyu sor -eee -kemm -kümm diye kalmam.

350 tl ile 850 tl arasında bir fiyat listesi oluşturdum.. Fiyatları ve yapan yerleri tek tek listeledim. Sonra bu yerlerde etiketlenen (yaptıran) müşteriler ile iletişime geçtim. Açıkçası herkes bedava yaptırmış hatta üstüne para almış gibi yaptırdığı yerlerden son derece memnunlardı.

1 tek kişi bile amaaaannn amaannn asla buraya yaptırma demedi ki biz bayanlar olarak en ufak tefek sorunu bile kafaya takıp aman Allahım büyütür çeker çekeleştirir üstüne bin katar lanetler vur derler öldürürüz. Bu olay uzar idama kadar gider 🙂

Ucuz Etin Yahnisi Olmaz !

Yokkkk anacım nerdeee kötü yer yok ama ucuz ve pahalı kısmı var ki en çok kafa karıştıran noktam :/

Ne yapsam ne etsem diye düşünürken önce empati yaptım. Ben örüyor olsam tek tek 10 saat 850 tl veren en üst ”ERSİN KÖSE”

Ortalama 500 adet örgü olsa (En ince afrika örgüsü) 850/500 =1.70 tl 1 adet saç örüm maliyeti dedim..

Sonra En ucuz rakamı veren Bakırköy de bir kuaför adı aklımda kalmadı 350/500=0.70 tl 1 adet saç örüm maliyeti..

Haydaaaa bana bu parayı verseler hayatta örmem dedim 10 saat 1 kişinin kafasında ve ayakta örüyorsun ellerin ağrıyor,boynun ağrıyor ayyyyhh yok yok yapılcak iş değil dedim ama bu kadar ucuza örmesi akıl işi değil dedim..

Aldıkları para kim yaparsa yapsın sonuna kadar helal arkadaşlar..

O zaman bu işi yapan Türk mü yoksa Afrikalıllar mı diye araştırmaya girdim. Sonuçta bu işi ehli biri yapmalıydı. Artık ucuzluğuna nereden kar etsem kıssam kırpsam olayına değil de işi ehline yaptırmaya karar verdim sosyal medyadan tüm zenci çalışanları olan firmaları markajıma aldım.

Veeeee Nihayettttt dedim (Ünlüler yaptırıyor) diye değil ama gerçekten işte burası dediğim için ERSİN KÖSE arkadaşlar..

Telefonda 1 hafta sonrasına randevu aldım, istediğim saçı söyledim onlarda ortalama bir fiyat olarak 850 tl dediler.

Günü geldi çattı gittim. Renkler model kafamda belliydi ancak emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. İlgi alaka saçlar hakkında bilgiyi hatta motivasyonu bile verdiler..

TAMMMM Yerindesin Kız Nunu Afferim sana dedim 🙂 Kendimi poh pohlamayı , kendimi şımartmayı çok severim 🙂

 

3.Aşamamız Afrika örgüsü Kaç Saat Sürdü ?

-Papatyalarım ben en ince Afrika örgüsünü ve saçlarım belimde olduğu için belime kadar örülmesini istedim. Sabah 10 girdim akşam 10 da (arada molalar yeme içme wc) dahil 12 saat sürdü.

Offfff nasıl dayandın diye sesiniz taaaa Yalova’ya kadar geldi.. Hatunlar saçlarınızda o güzel görüntü oluşmaya başladıkça dahada merak artıyor nasıl olacak nasıl duracak diye diye ,yanında mutlaka yaptıran başka arkadaşlar var onlarınkine bakarak farklı saç isteyenleri izleyerek, İnstagram storilerinizi doldurarak geçecek 🙂 İnstagram demişken önce beni nurcandoganlarr sonra saçımı yaptırdığım yeri ersinkoose ‘yi takip edebilirsiniz amaaa ÖNCE BEN 🙂

 

4.Aşamamız Afrika Örgüsünde Yasaklı Meteryaller ?

*Tarak yok 🙂

*Saç Kremi Yok 🙂

*Kurutma Makinesi Yok 🙂

*Çok sıkı sımsıkı derecede toplamak yok 🙂

Bu 4 maddeye uyarsanız saçlarınızı 3 ay boyunca misler gibi kullanırsınız.

Sorularınız için her zaman bana İletişim ‘den ulaşabilirsiniz.

NOT: Telefonda 850 tl fiyat almıştım sağ olsunlar 50 tl indirimmm yaptılar :))) Bak valla ben istemedim.

                                                   İyi Seyirler

    Sevgiler Nunu

 

 

 

 

 

 

 

Yorum yapılmamış.
Yorumunuz:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.