BLOG KATEGORİLERİ

Son Yazılar

Afrika Örgülerimi Açıyoruz.. | Box Braid

Nurcan Doğanlar  Saç Bakım Önerileri   Afrika Örgülerimi Açıyoruz.. | Box Braid

Afrika Örgülerimi Açıyoruz.. | Box Braid

Afrika Örgülerimi Açıyoruz.. | Box Braid

Afrika Örgülerimi Açıyoruz? Afrika Örgüsü Nasıl Açılır? Afrika örgüsü nerde açtırılır?Afrika Örgülerimi Açıyoruz Videosu, Afrika Örgülerimi Açıyoruz Hakkında Bilinmeyenler, Afrika Örgülerimi Açıyoruz Hakkında Bilinen Yanlışlar.

Afrika örgülerime veda etmek inanın hiçte kolay olmadı.. Önce buna psikolojikmen hazır mıyım değil miyim diye yaklaşık 1 hafta düşündüm..Ancak açılma zamanı gelmişti ve diplerim 1 parmak örgüden ayrılmıştı. (İşaret parmağınızın 1 boğumu)

Yıllardır sanki Afrika örgüsü ile doğmuşum yaşamışım da o an saçlarımı elimden alacaklar gibi hissettim.Cesaretsizlik değil sadece alışıyorsunuz o halinize aklınızdan her modeli yaptım mı acaba son bir foto daha çekilsem mi diye geçirip duruyorsunuz. Tek başıma Afrika örgülerimi açıyor olsaydım savsaklanabilir bugün yarın diye ertelerdim. Ancak 2 kankitellam da birbirinden azman olduğu için bu hiçte zor olmadı. (Kıskançlar 🙂 , ne demek istediğimi video’nun en başında anlayacaksınız.

Aslında yaptırdığım yere ücret karşılığında Afrika örgülerimi açtırma imkanım vardı ancak bunu hem tecrübe etmek adına hemde YouTube kanalım için video çekme imkanı yaratmak,Afrika örgüsünü kullananlar ve açtırmak için nerede nasıl kendim yapabilir miyim düşüncesinde olanları bilinçlendirmek istedim. (Fenada etmemişim )

Afrika Örgülerinizi Açmak İçin Önemli Detaylar

1.Tüm gününüzü ayıracağınız bir zaman dilimi belirleyiniz. Özel işlerinizi bakkal market vs gibi tüm işleri unutun 🙂

2.Rahat edebileceğiniz bir yer sağlayın, oda oda gezmeyin aile bireylerinizi (Saçların her yer de diye çemkirtmeyin 🙂 🙂

3.Rahat kıyafetler giyin penye tayt,tşört vb gibi çıkacak saçları kıyafetiniz tutmasın yün olmasın mesela..

4.Kocaman bir örtü alın odanın ortasına serin ki birde dip köşe bucak temizliğe girmeyin 🙂

5.TEK KESİNLİKLE BAŞLAMAYIN 3 GÜNDE AÇARSINIZ 🙂

6.Sizi çekebilecek ve sizin çekebileceğiniz en az 2 arkadaş bulundurun (Emel Ç. & Merve P.)

(Diikattttt.. Aceleye getirip ortadan kesmesinler kendi saçlarınız da video da şekil A,B,C de görüleceği gibi yamuk yumuk kesilebilir 🙂

7.Afrika örgüsü saçlarınızın uçlarını açmanızı kolaylaştıracak 2 adet kesen makas ..

8.Tığ, Şiş, Tel Toka mutlaka ama mutlaka olsun belli bir süre sonra elleriniz ile açarken tırnaklarınızda (Şeytan tırnakları,deri atması görülecek) buda hem acı verir hemde dolama olabilir. (Örgü aralarına rahat sokabilmek için)

9.En büyüğünden çöp poşeti almanız lazım çünkü kafanızdan çıkan saçlara inanamayacaksınız.(sentetik saçlar) (Çıkan saçları atmaniz için)

10.Bolca su,kahve,çay meşrubat.kek börek,salata,yemek  (3 kişi 6.5 saatte Açtık) Dertler derya olmuş bizler sandal 🙂

11.Anlatacağınız bol bol hikayeleriniz ,dedikodu serbest atış hepsi olmalı ve yanında sıkılmayacağınız ki öfff be yetti diyen en önemlisi sizden sıkılmayacak bu 2 kişi hep şart sevin onları çok sevin , çok kalp canlarımmmm..

12.VE SONSUZZZZ SABIR..

Neden sabır onca saat ördürmek için sabrettin sıkıntı yok, 12 saat sana koymadı diye yazmıştın bir önceki yazında hey Nunu ne oldu dediğinizi duydum.. Valla ne yalan söyleyeyim size bu olay yaprak sarması gibi (onca saat yap uğraş didin) saniyede bitsin.. Yeme kısmı aslında tam olarak (örme kısmı) ancak (çözme kısmı) yaprak dolması sarma gibi yap yap bitmiyor.. İSYANNNNNNN 🙂

Tam anlamıyla 3 gün kollarım kendine gelmedi benim ,o günden sonra Emel ile Merveyi bir daha görmedim,her yerden engellemişler şaka şaka 🙂 1 hafta görmedim, kulaklarımın çınladığını hep hissettim ama 🙂

Sonuç: Aslında her anı ile mutlu geçti şimdi bir daha örgü yaptıracak olsam, kendim açar mıyım ?

-Açmam! İşin ehli ördüğü gibi açar mis ortalık temiz,eziyet yok..

Ancak sizler için katlandım bu eziyete bilin istedim 🙂

İyi Seyirler Dilerim.

 

 

Yorum yapılmamış.
Yorumunuz:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.